Wykładziny PCV i Linoleum

W 2013 roku przypada 150 rocznica rozpoczęcia produkcji wykładzin linoleum przez Fredericka Waltona. Dla przypomnienia – Frederick Walton wynalazł linoleum i po jego opatentowaniu rozpoczął pierwszy proces produkcyjny w 1863 roku. To nieprawdopodobne, że produkt wynaleziony w czasach lampy naftowej i powozów konnych nadal znajduje zastosowanie w miejscach, do których został pierwotnie zaprojektowany: na podłogach placówek zdrowotnych i edukacyjnych. Rzemiosło tworzenia linoleum ewoluowało na przestrzeni ostatnich 150 lat, dzięki czemu bogactwo palety wzorniczej i kolorystycznej jest bezkonkurencyjne. Żadna inna kolekcja wykładzin elastycznych nie daje tak dużej swobody wyboru, a materiał ten jest chętnie instalowany na podłogach w różnych budynkach – i tych odnawianych, i tych nowo powstających, m.in. w galeriach sztuki, muzeach, lotniskach, sklepach, biurach, itd.

Gdyby linoleum wynaleziono dziś, z pewnością uznano by ten materiał za rewolucyjny w ofercie elastycznych wykładzin podłogowych.
Połączenie rozwiązania zrównoważonego z najniższym kosztem utrzymania oraz najlepszą oceną w analizie LCA (z ang. Analiza Cyklu Życia Produktu) wśród wykładzin podłogowych czyni Marmoleum produktem naprawdę godnym uwagi.

Marmoleum jest stworzone z naturalnych i odnawialnych surowców zgodnie z maksymą: “Tak długo, jak świeci słońce i pada deszcz, Forbo Flooring będzie produkować Marmoleum”. W produkcji nie stosuje się żadnych dodatków ulepszających parametry wykładziny. Marmoleum jest naturalne w całości. Wszystkie kolekcje są także zabezpieczone Topshield2. Powłoka ta znacznie ułatwia pielęgnację polegającą na odkurzaniu i sporadycznym myciu na mokro, a Marmoleum dzięki niej jest najbardziej ekologiczną wykładziną elastyczną.

Rok 2013 to także wprowadzenie nowej jubileuszowej kolekcji Forbo „Kolejna Generacja Marmoleum”. Grupy wzornicze Marbled, Solid, Patterned i Linear są dla miłośników linoleum zachętą i inspiracją do tworzenia niepowtarzalnych projektów i kompozycji wzorniczych idealnie wpasowujących się we współczesne wnętrza obiektowe i mieszkaniowe.

 

Leave a Reply